Piotr Beaupré

Urodził się i kształcił w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Od najmłodszych lat pasjonował się mototyzacja ze szczególnym uwielbieniem dla off road . Szczególną miłością darzył samochody z logo Land Rover , które w tym czasie były uczestnikami niezapomianego eventu jakim był Camel Trophy. Fascynacja Land Roverem towarzyszy mu przez całe życie bo od 1980 roku jest nieustająco właścicielem co najmniej jednego takiego auta używanego cywilnie lub jako auto sportowe.

„Choroba” Land Rover przerodziła się w zjawisko chroniczne bo po samochodzie Ford Mutt A 2 i Pajero , którymi wywalczone zostały dwukrotnie wicemistrzostwa w RSMPST związał się z najbardziej znanym tunerem Land Rovera Drew Bowler od którego kupił Bowler Wildcat 4.0 l a po 3 latach jego eksploatacji w Europie i w Afryce ( 15 rajdów ) kolejnym autem został Bowler Nemesis 4.4 l , który również w Europie i w Azji wystartował 8 razy.

Nie można zapomnieć o 4 latach startów ( 2006- 2009) Range Rover Classic który używany był tylko raz w roku na rajdzie Drezno Wrocław i który to samochód dowiózł załogę Beaupre – Lisicki na 11 miejscu będąc zasadniczo seryjnym samochodem z silnikiem o mocy 120 KM !

Od 2010 w zespole Neo Raid podstawowym autem sportowym jest BMW X 5 , który jest też pierwszym autem, w którym Piotr Beaupre z sukcesem zmierzył się z Dakarem . Dakar 2012 udało się ukończyć na 51 pozycji pomiędzy 179 autami , które wystartowały w Argentynie . BMW przejechało już w zespole rajdy Baja Portalegre, Dakar, Silk Way Rally i Baja Szczecin i wydaje się, że auto zostało już poznane od strony technicznej jaki i od strony swoich możliwości rajdowych.

Aby to amatorskie ściganie się w błocie i kurzu mogło mieć miejsce Piotr Beaupre musiał równolegle prowadzić swoja karierę zawodową.

Swoją ścieżkę bussinesową rozpoczął w 1989 stając się współzałożycielem pierwszej polskiej Agencji Reklamowej- „ Galicja” w Krakowie działającej w obszarach marketingu oraz komunikacji reklamowej. W 2001 AR Galicja połączyła się z Euro RSCG stając się największą firmą reklamową w Polsce .

W 2004 roku podjął decyzje o wyjściu ze świata marketingu ,sprzedając swoje udziały do Holdingu EURO RSCG .

W 1997 roku uczestniczył w tworzeniu pierwszego i ostatecznie największego operatora call center w Centralnej Europie, firmy Call Center Poland, która w 2007 roku została sprzedana do spółki IG SA z GPW .

W 1999 powołał z międzynarodowymi podmiotami spółkę EBS SA , która zarządza obecnie siecią blisko 200 obiektów „ 5 a SEC „ oraz „ Pijalni Czekolady ” Wedel” w wielkich sieciach i centrach handlowych. Dziś spółka ta jest liderem w swojej kategorii, zatrudnia ponad 1000 osób w Polsce, Czechach, Słowacji i na Ukrainie.

W 2000 r wspólnie z partnerami zakłada firmę Cursor S.A. oraz Galposter S.A. (później OEX S.A. ), która stała się największą na polskim rynku grupą kapitałową , działająca w obszarze business proces outsourcing zatrudniająca ok 6 000 osób.

W 2005 założył spółkę EcoWind , która w krótkim czasie stała się największym deweloperem farm wiatrowych( 1150 MW ) co potwierdziła przeprowadzona w 2011 transakcja sprzedaży części udziałów tej spółki do największego w Europie Wschodniej koncernu energetycznego tj CEZ AS .

W 2006 założył Fundusz Areał S.A pierwszy polski podmiot konsolidujący grunty rolne i którego założeniem jest wieloletni obrót tymi gruntami ( 10 000 h i wiecej ) w celu stałego podnoszenia ich wartości .