Polskie Safari - wycofanie po III OS

Rezultat osiągnięty przez załogę Aron Domżała / Ireneusz Pleskot na Prologu i drugim Odcinku Specjalnym pozwalał liczyć na bardzo dobre miejsce na mecie Rajdu Polskie Safari. Zawodnicy, pomimo debiutanckiego startu w kategorii Cross-Country, po drugiej Sekcji (pierwszym OS rozegranym w sobotę) zajmowali trecie miejsce pozostając w kontakcie z liderami.

Kolejne przejazdy po znanej już trasie napawały optymizmem załogę jadąca BMW X3 CC, która liczyła na na wykorzystanie doświadczenia z rajdów «płaskich», doprecyzowanie opisu, zwiększenie tempa i walkę o najwyższą lokatę. Niestety niezwykle wyboista druga część trasy OS wywoływała nieznośny ból pleców kierowcy, który nie był w stanie prowadzić rajdówki w tempie wyścigowym. Na ostatnich ok 20 km III OS zawodnik znacznie zwolnił, starając się dojechać do mety OS nie narażając się na poważniejszą kontuzje. W tej sytuacji załoga stwierdziła, że nie jest w stanie kontynuować ścigania się i podjęła decyzję o wycofaniu z rajdu po III OS. .  

Aron Domżała: Mam już swoje pierwsze doświadczenia z Cross-Country w samochodzie, o dziwo nie różni się to tak bardzo od rajdów płaskich – tu i tu trzeba jechać bardzo szybko aby móc się ścigać z najlepszymi. Największa różnica to oczywiście brak własnego opisu trasy, ten w rajdach terenowych jest o wiele skromniejszy, co wymaga od pilota większego zaangażowania, a od kierowcy trochę innej, bardziej przemyślanej jazdy. Sporym zaskoczeniem był dla mnie mój samochód BMW X3 CC, który na szutrowych trasach prowadził się jak samochody które znam z rajdów płaskich, z kolei na bardzo nierównych drogach jego zawieszenie wybierało nierówności, które w rajdach płaskich mogłyby natychmiast zakończyć żywot zawieszenia lub nawet samochodu. Niestety mój rajd zakończył się w dość nieoczekiwany sposób, moje plecy nie wytrzymały bardzo wyboistej trasy i musiałem się wycofać. Nie poddaję się i już niedługo znowu wystartuję w Cross-Country :).

Dziękuję moim Partnerom - Radius Projekt oraz NeoRaid, stajni udostępniającej nam auto na Polskie Safari 2015. 

(wpis 14.07.2015)