Rajd Silk Way 2011

Rajd Silk Way 2011 mimo swojej krótkiej historii (w tym roku rozegrana zostanie III edycja) staje się wielkim wydarzeniem sportowym. Na starcie do liczącego ok. 4 tys km rajdu (w tym 2448 km odcinków specjalnych) stanie 95 załóg samochodowych i 35 w pojazdach ciężarowych. Wyzwania udziału w tym rajdzie, z racji wysokiego poziomu trudności nazywanego „Małym Dakarem”, podjęła się załoga NeoRaid – Piotr Beaupre / Jacek Lisicki, która wystartuje w klasie T1 samochodem Bowler Nemesis.

Wśród startujących ekip są m. in. takie sławy jak Stephane Peterhansel i Krzysztof Hołowczyc oraz polskie załogi – Aleksander Sachanbiński / Arkadiusz Rabiega w klasie T2 oraz Józef Cabała w kategorii samochodów ciężarowych, jadący z co-pilotami z Czech.

 

 

Załoga NeoRaid po raz pierwszy bierze udział w tym trudnym i wymagającym rajdzie. Przed wyruszeniem samochód rajdowy Bowler Nemesis został poddany gruntownemu i metodycznemu przeglądowi. Wszystkie istotne elementy samochodu, których przebieg zbliżał się do maksymalnego zaplanowanego, zostały wymienione przed wyjazdem na nowe. Na pokładzie ciężarówki serwisowej znajduje się duży magazyn części zapasowych – na tak długiej trasie rajdu nie można przewidzieć, które części i w jakiej ilości będą potrzebne. Podczas przygotowań do rajdu Silk Way 2011 zespół znacząco wsparli nasi Sponsorzy – firmy Motul, 5 a Sec, Land Serwis, Amara.

 

 

Na rajdzie Silk Way 2011 team Neo Raid liczy na uzyskanie dobrego miejsca w klasyfikacji oraz zdobycie kolejnych doświadczeń i doskonalenie formy rajdowej załogi i ekipy serwisowej. Rajd składa się z 7 etapów, trasa wiedzie z Moskwy do Sochi, poprzez urozmaicony teren, na którym załogi będą ścigać się po szutrach, stepie, piaszczystych wydmach, skalistym podłożu i wodnych przeprawach. Wymagająca będzie też nawigacja, zmuszająca również pilota do maksymalnego skupienia na odcinkach specjalnych. Ten rajd jest dużym wyzwaniem dla załóg i sprzętu!

 

 

 

Oficjalna strona Rajdu Silk Way 2011, wyniki na żywo: